Ana Sayfa>Şirket Profili>Kurumsal

Kurumsal


Faik Celik Holding

Otomotiv, enerji, ısı, sigorta ve turizm alanlarındaki iştirak şirketlerinin farklı şehirlerdeki iş girişimleriyle 3.000 kişiye istihdam olanağı sağlayan Bursa merkezli Faik Çelik Holding, sürekli gelişim ilkesiyle büyümesini sürdürmektedir.

Çevre bilinci yüksek, toplumsal değerlere saygılı, sosyal sorumluluğunun gerektirdiği biçimde çalışan, tüm sosyal paydaşlarına daha fazla katma değer üretmeye odaklı holding şirketleri; Beyçelik Gestamp, Emarc Çelik, Çelikpan, Faik Çelik Turizm, GESBEY, FC Enerji, Bursa Çelik Sigorta’dan oluşmaktadır.

Faik Çelik Holding ve Gestamp Automocion ortak kuruluşu olan Beyçelik Gestamp, toplam 120.000 m²’lik tesislerinde otomotiv sektörü için kalıp imalatı, sac şekillendirme ve montaj alanlarında faaliyet göstermektedir. Sac şekillendirme ve kalıpçılık alanında Türkiye’nin ilk AR-GE merkezine sahip olan şirkettir.

Faik Celik Holding

Faik Çelik Holding ve İtalyan Emarc şirketlerinin ortak girişimi ile 1998 yılında kurulan Emarc-Çelik Otomotiv, 2015 yılında %100  Faik Çelik Holding’in oldu. Emarc-Çelik, otomotiv sanayi için  her türlü standart ve yüksek dayanımlı sac ile birlikte boru ve alüminyum şekillendirme yapmaktadır.

Bursa Çelik Turizm’in ilk yatırımı olan Sheraton Bursa ve Aloft Bursa otelleri 2013 yılında Bursa’nın gelişen bölgesi Mihraplı Park alanında hizmete açılmıştır.

Faik Çelik Holding ve İspanyol Gestamp Wind Steel ortaklığıyla kurulan GESBEY Bandırma OSB’de rüzgar kuleleri üretimi yapmakta olup, yılda 300 kule üretim kapasitelidir.

İspanyol Gestamp Eolica firması ve Faik Çelik Holding ortaklığıyla kurulan FC Enerji, Turguttepe RES projesini hayata geçirmiş olup, Aydın’ın Çine ilçesinde 24 Megawatt’lık rüzgar santralinde 12 türbinle, yılda 75 milyon kw/saat elektrik üretmektedir.

Bursa Çelik Sigorta, temsilcisi olduğu Anadolu Sigorta A.Ş. Axa Oyak Sigorta A.Ş., Axa Oyak Emeklilik A.Ş. ile sınai ve ticari kuruluşları hedefleyerek profesyonel sigortacılık hizmeti sunmaktadır.

Isı sektöründe uluslararası normlarda panel radyatör ve havlupan imalatında Türkiye’nin en büyük 5 firmasından biri olan Çelikpan, 1996 yılından bu yana gerçekleştirdiği yatırımlarla sürekli büyümüş olup bugün Bursa Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 25.000 metrekarelik tesisinde üretim gerçekleştirmektedir.

Ürünlerini Panelli markasıyla 30 ülkeye ihraç eden şirket, yılda 2.200.000 mtül panel radyatör ve 80.000 adet havlupan radyatör üretim kapasitesiyle yurt içinde de Çelikpan markasıyla bilinirliğini güçlendirmektedir.

Yüksek teknolojiye sahip üretim hatlarında, ısıl verimliliği yüksek ve hatasız radyatör üretimini hedefleyen Çelikpan, TSE EN 442, ISO 9001-2000, ISO 14001-2004, GOST-R, UKR-SEPRO, DIN EN 442, CE, NF MARK (NF-047) ve PZH kalite belgelerine sahiptir.

Teknik yeterliliği ve estetik görünümü ile pozitif farklılıklar yaratarak, sektöründe pazar lideri olmayı hedefleyen Çelikpan, ürünleriyle müşterilerine maksimum dayanımı, ısıl verimliliği ve kullanım konforunu sunmayı ilke edinmiştir.

Radyatörler, 13 bar basınçta test edilir. Yüksek su hacimli su dolaşım kanalları ve maksimum yüzey alana sahip konvektörleriyle yüksek ısıl güce sahiptir. Her bir radyatör, kimyasal temizlik ve fosfat kaplamadan sonra su bazlı astar boyadan geçmektedir. Radyatörler, beyaz epoxy - polyester elektrostatik toz boyayla 200ºC fırınlarda boyanır. Ürünler, balonlu naylonlar ile kaplanarak her türlü dış ortam şartlarına karşı dayanıklı şekilde ambalajlanır ve tüm aksesuarlarıyla birlikte sevk edilir. Kolay monte edilir.

Radyatörlerin uzun yıllar garantiye sahip olması, kaliteye verilen önemle sağlanmaktadır. Geniş üretim yelpazesi ile 300,400,500,600,700,750,900 mm yükseklikte ve 100 mm aralıklarla 400 mm’den 1600 mm’ye, 200 mm aralıklarla 1800 mm’den 3000 mm’ye kadar farklı uzunluklarda üretilen radyatörler kullanılacak her alana kolay uyum sağlar.